fb
Popis fotky Zlato bez DPH

Jsme smluvními partnery
České mincovny a České národní banky

Stříbrná mince 200 Kč - 150. výročí narození Gustava Mahlera provedení proof (ČNB 2010)

Materiál: Stříbro
Váha: 13 g
Ryzost: 900 / 1000
Průměr: 31 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká s vlysem
Autor averzu: Miroslava Česlová
Autor reverzu: MgA. Josef Oplištil
Datum emise: červen 2010
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Balení: Modrá plastová etue
Nominální hodnota: 200 Kč
Emitent: Česká národní banka

Celý popis produktu
Výrobce: Česká národní banka
Skladem (H) (2 ks)
Cena: 990
Sazba DPH: včetně DPH 21 %
ks
  • Popis
  • Dotaz prodejci
  • Odeslat známému
Celý popis produktu

Materiál: Stříbro
Váha: 13 g
Ryzost: 900 / 1000
Průměr: 31 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká s vlysem
Autor averzu: Miroslava Česlová
Autor reverzu: MgA. Josef Oplištil
Datum emise: červen 2010
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Balení: Modrá plastová etue
Nominální hodnota: 200 Kč
Emitent: Česká národní banka

 

 

150. výročí narození Gustava Mahlera

Gustav Mahler, uznávaný dirigent a skladatel se narodil v malé vesnici Kaliště u Humpolce do rodiny německých židů, psal se 7. červenec roku 1860. Těsně po jeho narození, v říjnu 1860, vyšel císařský diplom umožňující židovskému obyvatelstvu větší volnost pohybu. Mahlerovi se tedy přestěhovali do Jihlavy, kde Gustav prožil své dětství a mladí.

Již ve čtyřech letech byl u něj objeven hudební talent, který byl ihned rozvíjen. V roce 1870 slavil první úspěch koncertem před publikem Městského divadla v Jihlavě. Kvůli studiu konzervatoře dokončil gymnázium už jako privatista. Pokračoval studiem filozofické fakulty, tu ale nedokončil. Roku 1880 začal svou kariéru krátkými angažmá v divadlech v Lublani, Olomouci, Kasselu a jinde. Pro všechny bylo typické, že nebyly dlouhé, každá trvala jen pár měsíců. V této době vznikly Píseň žalobná a Píseň potulného tovaryše. Přelom v jeho životě znamenalo až angažmá v Královském zemském divadle v Praze, dnes známější pod názvem Stavovské divadlo. Byl zde fakticky prvním dirigentem, nastudoval podstatnou část Wagnerovy opery Prsten Nibelungů a také dokončil svou První symfonii, navazující na Píseň potulného tovaryše. Tato jeho prvá symfonie mu přinesla štěstí, dokonce jí sám dirigoval během svého tříletého působení v Královské uherské opeře, kde byl ředitel. V roce 1891, ukončil působení v Královské uherské opeře, našel si uplatnění v prvotřídní německé opeře v Hamburku jako první dirigent. V Hamburku vydržel celých šest let, během nichž usiloval o post ředitele Dvorní opery ve Vídni. Dosáhl na něj roku 1897 a v čele zůstal 10 let. V roce 1901 se oženil s Almou Schindlerovou, se kterou měl dvě děti. Časem se začaly množit stížnosti ohledně Mahlerova vedení opery, vytýkala se mu přílišná zaujatost komponováním na úkor svých ředitelských povinností. Proto, když dostal nabídku od newyorské Metropolitní opery, neváhal ani chvíli a s celou rodinou odcestoval do Ameriky. V New Yorku spolupracoval s řadou slavných jmen. Mimo jiné i s Enricem Carusem a Emmou Destinovou. V roce 1909 ho o jeho pozici v Metropolitní opeře připravil Arturo Toscanini. Přijal místo v soukromé filharmonické společnosti, ve které setrval až do začátku roku 1911, kdy se u něj plně projevila chronická infekce, která byla posléze diagnostikována v Paříži. Těžce nemocný Mahler s rodinou odjíždí do Vídně, kde 18. května umírá.


Mahler znamenal důležitý mezník klasické hudby, svou tvorbou předznamenal modernu, která měla následovat v dílech jeho následovníků. Vytvořil celou řadu písní a písňových cyklů – Píseň o mrtvých dětech, Sedm písní o mrtvých dětech, Píseň žalobná, Píseň o zemi a další. Také napsal deset symfonií, poslední však bohužel nedokončil. Svou celoživotní tvorbou se nesmazatelně zapsal do dějin klasické hudby.

 

 

Nejlepší ceny a nejširší sortiment pamětních mincí a medailí naleznete jedině u nás. 

 

Jsme již deset let jediná prodejna s kompletním sortimentem České mincovny a ČNB v Moravskoslezském kraji. Navíc u nás naleznete položky, které jsou v Praze, nebo v Jablonci nad Nisou již vyprodané.

 

Nakupujte mince a medaile v Havířově, podpoříte náš region. Budeme se o vás starat s láskou a velmi diskrétně. GDPR jsme zavedli již před léty…

 

Váš Petr Maďa – autorizovaný prodejce ČM a ČNB
Kamenná prodejna Šenovská 1, 736 01 Havířov

 

www.zlatobezdph.cz (web pro investory) fB Zlatobezdph.cz
www.hobbyhavirov.cz (web pro sběratele) fB Hobbyhavirov.cz

 

Nově zdarma na Google Play a App Store naše vlastní informační aplikace Numis Info

 

#zlatobezdph #hobbyhavirov #mince #numismatika #ceskylev

Dotaz prodejci

Potřebujete poradit, který produkt je přesně pro Vás?
Nevíte si rady s výběrem nebo máte jakékoliv další otázky? Neváhejte se na nás obrátit a my Vám rádi pomůžeme.

povinné položky

Odeslat známému

Doporučili byste tento produkt svému kolegovi či známému?
Pošlete mu krátký vzkaz prostřednictvím tohoto formuláře.

Poptavkový formulář