fb
Popis fotky Zlato bez DPH

Jsme smluvními partnery
České mincovny a České národní banky

Zlatá mince Válečný rok 1941 - Obléhání Leningradu provedení proof (ČM 2016)

Materiál: Zlato
Váha: 3,49 g
Ryzost: 986 / 1000
Průměr: 20 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká
Autor: Roman Shamilyan
Emisní náklad: 200 ks
Datum emise: září 2016
Balení: Zlatá papírová etue
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano

Celý popis produktu
Výrobce: Česká mincovna a.s.
vyprodáno
Cena: 5 490
Sazba DPH: osvobozeno od DPH
Tento produkt byl vyřazen z naší nabídky a již není možné jej u nás koupit.
  • Popis
  • Dotaz prodejci
  • Odeslat známému
Celý popis produktu

Materiál: Zlato
Váha: 3,49 g
Ryzost: 986 / 1000
Průměr: 20 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká
Autor: Roman Shamilyan
Emisní náklad: 200 ks
Datum emise: září 2016
Balení: Zlatá papírová etue
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano

 

 

Válečný rok 1941

 

Rok 1941 se nesl ve znamení vpádu nacistického Německa do Sovětského svazu a vstupu USA do války. Událo se toho samozřejmě daleko více a my si některé události onoho roku připomeneme.


Hned 22. ledna australské a britské jednotky dobyly Tobruk. O necelý měsíc později, 11. února, se do Afriky přesouvá slavný Erwin Rommel, aby vedl boj proti Britům. 17. února podepisuje Bulharsko a Turecko s Německem smlouvu o přátelství. 29. března porážejí Britové Italy v bitvě u Matapanu. 6. dubna útočí Německo na Řecko a Jugoslávii, přičemž Jugoslávie kapituluje 17. dubna a Řecko o 4 dny později, 21. dubna. 13. dubna je podepsána sovětsko-japonská smlouva o neútočení. Dne 25. dubna Erwin Rommel napadá Egypt. Jeden z nejlegendárnějších filmů všech dob, Občan Kane režiséra Orsona Wellse, jde do kin 1. května. 20. května zaútočily německé výsadkové jednotky na Krétu. Přesně o týden později, 27. května, je v severním Atlantiku potopena nacistická loď Bismarck. 1. června – kapitulace Kréty. O 3 týdny později, 22.června, je zahájena operace Barbarossa, čili německý útok na Sovětský svaz. 12. července podepisuje Sovětský svaz smlouvu o vzájemné pomoci s Velkou Británií. 3. srpna münsterský biskup Clemens August von Galen uveřejňuje detaily o tajném nacistickém „programu T4“ na vyvražďování tělesně nebo duševně znevýhodněných (Hitler ho o 3 týdny později zastavuje). Od 6. září jsou Židé starší 6 let nuceni nosit Davidovu hvězdu. 15. září začíná obléhání Leningradu. 29. září je zadržen předseda protektorátní vlády Alois Eliáš. Britské jednotky zahajují ofenzivu u Tobruku dne 18. listopadu. 7. prosince útočí japonská letadla na Pearl Harbor. 8. prosince vyhlašuje USA válku Japonsku. 3 dny později, 11. prosince, vyhlašuje Německo válku USA. V noci z 28. na 29. prosince jsou nad Protektorátem vysazeny výsadky Silver A, Silver B a Anthropoid, přičemž se proslaví zejména Anthropoid atentátem na protektora Heydricha.

 

Obléhání Leningradu

 

Přibližně 900 dní trvající blokáda města Leningrad byla zahájena v polovině září 1941 a ukončena na konci ledna 1944. Během tohoto obléhání zemřely odhadem 2 000 000 obyvatel a hlad, podporovaný krutými mrazy, odebral lidem důstojnost. Pojídány byly nejen podrážky bot, kočky a psi, ale rovněž i lidé. Je znám případ ženy, která porodila a následně zabila, rozčtvrtila a snědla své vlastní dítě! Obchody byly vypleněny, továrny stály ladem, městská doprava nefungovala. Lidé stáli v obrovských frontách na chléb, jehož příděl byl postupně zredukován na 10 gramů na den. V dobách Sovětského svazu bylo zakázáno mluvit o podrobnostech a drsných detailech ze života obklíčeného města, aby nebyla narušena legenda o jeho nezdolatelnosti a jeho hrdinných obráncích.

 

 

Nejlepší ceny a nejširší sortiment pamětních mincí a medailí naleznete jedině u nás. 

 

Jsme již deset let jediná prodejna s kompletním sortimentem České mincovny a ČNB v Moravskoslezském kraji. Navíc u nás naleznete položky, které jsou v Praze, nebo v Jablonci nad Nisou již vyprodané.

 

Nakupujte mince a medaile v Havířově, podpoříte náš region. Budeme se o vás starat s láskou a velmi diskrétně. GDPR jsme zavedli již před léty…

 

Váš Petr Maďa – autorizovaný prodejce ČM a ČNB
Kamenná prodejna Šenovská 1, 736 01 Havířov

 

www.zlatobezdph.cz (web pro investory) fB Zlatobezdph.cz
www.hobbyhavirov.cz (web pro sběratele) fB Hobbyhavirov.cz

 

Nově zdarma na Google Play a App Store naše vlastní informační aplikace Numis Info

 

#zlatobezdph #hobbyhavirov #mince #numismatika #ceskylev

Dotaz prodejci

Potřebujete poradit, který produkt je přesně pro Vás?
Nevíte si rady s výběrem nebo máte jakékoliv další otázky? Neváhejte se na nás obrátit a my Vám rádi pomůžeme.

povinné položky

Odeslat známému

Doporučili byste tento produkt svému kolegovi či známému?
Pošlete mu krátký vzkaz prostřednictvím tohoto formuláře.

Poptavkový formulář