fb
Popis fotky Zlato bez DPH

Jsme smluvními partnery
České mincovny a České národní banky

Stříbrná medaile Českoslovenští prezidenti - Edvard Beneš provedení proof (ČM 2014)

Materiál: Stříbro
Váha: 31,1 g
Ryzost: 999 / 1000
Průměr: 37 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká s popisem
Autor: ak. soch. Jiří Dostál
Emisní náklad: 1000 ks
Datum emise: říjen 2014
Balení: Blistr
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ne
Balení kapsle: Ano
Emitent: Česká mincovna

Celý popis produktu
Výrobce: Česká mincovna a.s.
vyprodáno
Cena: 1 550
Sazba DPH: včetně DPH 21 %
Tento produkt byl vyřazen z naší nabídky a již není možné jej u nás koupit.
  • Popis
  • Dotaz prodejci
  • Odeslat známému
Celý popis produktu

Materiál: Stříbro
Váha: 31,1 g
Ryzost: 999 / 1000
Průměr: 37 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká s popisem
Autor: ak. soch. Jiří Dostál
Emisní náklad: 1000 ks
Datum emise: říjen 2014
Balení: Blistr
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ne
Balení kapsle: Ano
Emitent: Česká mincovna

 

 

Českoslovenští prezidenti - Edvard Beneš

 

Edvard Beneš se narodil, coby nejmladší dítě rolníka Matěje Beneše. Měl štěstí na dobré vzdělání, zprvu na gymnáziu na pražských Vinohradech. V podnájmu se seznámil se svou pozdější ženou Hanou. Další studia pak nastoupil na filozofii Karlo-Ferdinandovy Univerzity. Dalším jeho studie bylo studium Svobodné školy politických nauk na Sorboně, později v Berlíně. Do První světové války působil na půdě Karlo-Ferdinandovy univerzity.

Po vypuknutí konfliktu vedl Beneš tuzemský odboj nazvaný Mafie. Benešovou funkcí bylo především zajistit spojení s T.G. Masarykem, který byl toho času ve Švýcarsku. V pozdějším období války působil především v Paříži. Na Sorbonně vedl cyklus přednášek referující o slovanských národech a jejich právu na samourčení. Přišel rok 1916 a všichni již věděli, že válka neskončí do Vánoc. V tomto roce vzniká exilová Československá národní rada, Beneš v tomto uskupení zastával post generálního tajemníka. Po vzniku samostatné Československé republiky se stal ministrem zahraničí v Kramářově vládě. Jeho prvním velkým úkolem však byla Pařížská mírová konference, ze které se vracel s úspěchem.

Po abdikaci prvního prezidenta ČSR T.G. Masaryka byl v roce 1935 zvolen druhým prezidentem Československa. Nastupoval do neklidné doby doznívající hospodářské krize a vzrůstající moci Německa. Ze známých historických příčin jeho vláda nebyla dlouhá. Po mnichovském diktátu 5. října 1938 Beneš abdikoval, a odletěl zprvu do Velké Británie a později do Spojených států. Po vypuknutí Druhé světové války se stal vůdcem zahraničního odboje. Již za války byla diskutována otázka, jejíž řešení se dodnes Benešovi vyčítá. Otázka osudu Sudetských Němců byla přetřásaná stále dokola. Beneš zprvu zastával smířlivý názor, bohužel se do diskuze připojil i domácí vojenský odboj, který kategoricky požadoval poválečný odsun všech Sudetských Němců z území republiky. Po přelomu ve válce, Beneš odjel do Sovětského svazu, aby mohl vyjednat s exilovým vedením komunistické strany budoucí podobu Československa.

Po válce byly všechny strany sdruženy do Národní fronty, vůdčí slovo zde začala zastávat komunistická strana. Když k tomu ještě přičteme silný vliv Sovětského svazu, pak prezidentu Benešovi zůstávaly jenom velmi malé možnosti, jak udržet Československou republiku proti levicovým vlivům. Další události na sebe nenechaly dlouho čekat. Přišel únor 1948 a Klement Gottwald byl po demisi všech opozičních ministrů předchozí vlády požádán o sestavení nové vlády. Beneš pak vlivem velmi vážného zdravotního stavu 7. června 1948 abdikoval. Druhý Československý prezident zemřel 3. září v Sezimově Ústí.

 

 

Nejlepší ceny a nejširší sortiment pamětních mincí a medailí naleznete jedině u nás. 

 

Jsme již deset let jediná prodejna s kompletním sortimentem České mincovny a ČNB v Moravskoslezském kraji. Navíc u nás naleznete položky, které jsou v Praze, nebo v Jablonci nad Nisou již vyprodané.

 

Nakupujte mince a medaile v Havířově, podpoříte náš region. Budeme se o vás starat s láskou a velmi diskrétně. GDPR jsme zavedli již před léty…

 

Váš Petr Maďa – autorizovaný prodejce ČM a ČNB
Kamenná prodejna Šenovská 1, 736 01 Havířov

 

www.zlatobezdph.cz (web pro investory) fB Zlatobezdph.cz
www.hobbyhavirov.cz (web pro sběratele) fB Hobbyhavirov.cz

 

Nově zdarma na Google Play a App Store naše vlastní informační aplikace Numis Info

 

#zlatobezdph #hobbyhavirov #mince #numismatika #ceskylev

Dotaz prodejci

Potřebujete poradit, který produkt je přesně pro Vás?
Nevíte si rady s výběrem nebo máte jakékoliv další otázky? Neváhejte se na nás obrátit a my Vám rádi pomůžeme.

povinné položky

Odeslat známému

Doporučili byste tento produkt svému kolegovi či známému?
Pošlete mu krátký vzkaz prostřednictvím tohoto formuláře.

Poptavkový formulář