fb
Popis fotky Zlato bez DPH

Jsme smluvními partnery
České mincovny a České národní banky

Sada šesti medailí Betlém provedení proof (ČM 2017)

Materiál: Stříbro
Váha: 6x 13 g
Ryzost: 999 / 1000
Průměr: 28 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká s popisem
Autor: Mária Filová
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent: Česká mincovna

Celý popis produktu
Výrobce: Česká mincovna a.s.
skladem (1 ks)
Cena: 5 830
Sazba DPH: včetně DPH 21 %
ks
  • Popis
  • Dotaz prodejci
  • Odeslat známému
Celý popis produktu

Materiál: Stříbro
Váha: 6x 13 g
Ryzost: 999 / 1000
Průměr: 28 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká s popisem
Autor: Mária Filová
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent: Česká mincovna

 


Ježíšek v jesličkách 

 

Ježíš Kristus je jednou z nejslavnějších, nejvíce zkoumaných a nejvíce inspirujících osobností dějin. Od jeho narození v Betlémě se počítá náš letopočet. Stal se kazatelem, který hlásal příchod Božího království a svými cestami získal řadu následovníků (přičemž nejslavnějšími byli jeho apoštolové). Kolem 30. roku života byl ukřižován, přičemž vstal z mrtvých a po jisté době vstoupil na nebesa. Zajímavé je, že postava Ježíše se objevuje i v judaismu a islámu, nicméně v žádném z těchto náboženství nemá tak vysoké postavení, jako v náboženství křesťanském. 

 

Panna Maria 

 

Panna Maria byla ženou Josefa z Nazaretu, které bylo archandělem Gabrielem zvěstováno, že se jí narodí očekávaný Spasitel. Josef sice chvíli přemýšlel nad možností Marii opustit, leč na radu anděla jí zůstal i nadále po boku. Kvůli sčítání lidu byli nuceni cestovat do Betléma, kde se jim narodil syn – Ježíš. Po nějakém čase se král Herodes Veliký dozvěděl, že se narodilo dítě, které jej jednou připraví o královský titul. Ze strachu dal povraždit všechna betlémská novorozeňata, Marii a Josefa však opět varoval anděl, a tak se jim podařilo i s malým Ježíškem utéct do Egypta.

 

Svatý Josef 

 

Syn Jakubův, Josef, vstoupil do historie jako manžel Marie, matky Ježíše Krista. Pocházel z Nazaretu a byl tesařem (avšak v oněch dobách toto označení nebylo tak jednoznačné jako je dnes). Když se dozvěděl, že jeho panenská nastávající čeká dítě, které není jeho, byl rozhodnut jí opustit, aby ono dítě mohlo být u svého právoplatného otce. Nicméně se mu ve snu zjevil anděl, který Josefovi situaci vysvětlil a dodal, že se nemá bát přijmout toto dítě za své. Josef tedy Marii neopustil a vydal se sní do Betléma (to kvůli sčítání lidu), kde se jim narodil Ježíš. Odtud museli utéct před krvežíznivým králem Herodem do Egypta, z kterého se za nějaký čas vrátili do Nazareta. Dle některých pramenů se Josef Ježíšových veřejných vystoupení nedožil. 

 

Kašpar

 

Kašpar bývá prvním jmenovaným z trojice mudrců, kteří byli mezi prvními lidmi vítajícími Mesiáše. Trojice mudrců je zmíněna v evangeliu podle Matouše, nicméně jména jim byla přiřazena až ve středověku. Dodnes se přesně neví, odkud přišli, často se je ale dává do souvislosti s Persií. Každý ze tří přinesl Ježíškovi nějaký dar, Kašpar daroval myrhu (což je pryskyřice z myrhovníku), která byla v oněch dobách velmi cenná.

 

Melichar 

 

Melichar je druhým z trojice mudrců cestujících do Betléma, aby se poklonili malému Králi. Dle tradice to byli králové, ačkoliv pravděpodobněji šlo o astronomy. Podle vědců by tomu mohla napovídat i otázka, kterou položili králi Herodovi („Kde je ten právě narozený král Židů?“), která doslovně odpovídala tehdejší konjunkci planet. Melichar přinesl Ježíškovi hodnotný dar v podobě truhličky se zlatem, což je krásně zobrazeno na této medaili. 

 

Baltazar

 

Byl jedním ze tří, kteří přišli z východu poklonit se čerstvě narozenému Spasiteli, ačkoliv jak on, tak jeho spolucestující byli pohané. Medaile zobrazuje Baltazara v momentě klanění se Ježíškovi a předávání mu daru – malé nádoby s kadidlem. Nad jeho hlavou svítí hvězda, která přivedla tři mágy až na ono slavné místo v Betlémě.

 

 

Nejlepší ceny a nejširší sortiment pamětních mincí a medailí naleznete jedině u nás. 

 

Jsme již deset let jediná prodejna s kompletním sortimentem České mincovny a ČNB v Moravskoslezském kraji. Navíc u nás naleznete položky, které jsou v Praze, nebo v Jablonci nad Nisou již vyprodané.

 

Nakupujte mince a medaile v Havířově, podpoříte náš region. Budeme se o vás starat s láskou a velmi diskrétně. GDPR jsme zavedli již před léty…

 

Váš Petr Maďa – autorizovaný prodejce ČM a ČNB
Kamenná prodejna Šenovská 1, 736 01 Havířov

 

www.zlatobezdph.cz (web pro investory) fB Zlatobezdph.cz
www.hobbyhavirov.cz (web pro sběratele) fB Hobbyhavirov.cz

 

Nově zdarma na Google Play a App Store naše vlastní informační aplikace Numis Info

 

#zlatobezdph #hobbyhavirov #mince #numismatika #ceskylev

Dotaz prodejci

Potřebujete poradit, který produkt je přesně pro Vás?
Nevíte si rady s výběrem nebo máte jakékoliv další otázky? Neváhejte se na nás obrátit a my Vám rádi pomůžeme.

povinné položky

Odeslat známému

Doporučili byste tento produkt svému kolegovi či známému?
Pošlete mu krátký vzkaz prostřednictvím tohoto formuláře.

Poptavkový formulář