fb
Popis fotky Zlato bez DPH

Jsme smluvními partnery
České mincovny a České národní banky

Sada pěti dukátů Vznik ČSR proof (ČM 2018)

Nové weby s novou službou. Zdarma a rádi vám zkompletujeme výše uvedenou sérii dukátů (Vznik ČSR) z České mincovny. Garance kompletnosti zdarma. Doprava kompletní sady zdarma.

Celý popis produktu
vyprodáno
Cena: 35 000
Sazba DPH: včetně DPH 21 %
  • Popis
  • Dotaz prodejci
  • Odeslat známému
Celý popis produktu

Nové weby s novou službou. Zdarma a rádi vám zkompletujeme výše uvedenou sérii dukátů (Vznik ČSR) z České mincovny. Garance kompletnosti zdarma. Doprava kompletní sady zdarma.

 

Tuto službu již léta poskytujeme našim zákazníkům kamenné prodejny.

 

Proto jsme se rozhodli na nových webech nabídnou již hotový produkt.
Cena je stanovena součtem emisních cen mincí včetně etue pro jejich uloženi.

 

Sada se skládá z 5 kusů dukátů (Washingtonská deklarace, Vznik Československa, Vyhlášení samostatnosti Československa, Martinská deklarace, Návrat T. G. Masaryka do vlasti) a dřevěné luxusní etue.

 


Materiál: Zlato
Váha: 5x 3,49 g
Ryzost: 986 / 1000
Průměr: 20 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Vroubkovaná
Autor: Jiří Hanuš, DiS.
Emisní náklad: 400 ks
Datum emise: 2018
Balení: Zlatá papírová etue
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent: Česká mincovna

 

 

Washingtonská deklarace

 

Washingtonská deklarace, nebo také Prohlášení nezávislosti československého národa jeho prozatímní vládou, je dílem Tomáše Garrigua Masaryka a jeho spolupracovníků. Měla vytyčit vývoj poválečného Československa a byla reakcí československé vlády v exilu na iniciativu císaře Karla I., který chtěl federalizovat rakousko-uherskou monarchii. Washingtonská deklarace byla předložena Ministerstvu zahraničí Spojených států amerických 18.10.1918. 

 

Vznik Československa

 

28. října 1918 byl vyhlášen vznik Československa. Zakončení dlouhodobých snah (nejen) naší exilové vlády, chtělo by se říci. Tímto aktem snahy ale teprve měly začít (pravda, již nebylo třeba bojovat o možnost vytvoření, republika již zkrátka existovala). Příkladně bylo třeba vyřešit spoustu „technických“ otázek, počínaje srovnáním zaostávajícího průmyslu Slovenska, přes problematické vztahy s (některými) sudetskými Němci, kteří vyhlásili spolkovou zemi Sudetenland a vydáním ústavy konče. 

 

Vyhlášení samostatnosti Československa

 

První pokusy o vyhlášení samostatného Československa proběhly již v polovině října 1918, kdy byla svolána generální stávka a byly rozšiřovány letáky o samostatném státě, nicméně Rakousku se ještě podařilo udržet vládu (samozřejmě s pomocí armády) ve svých rukou. Avšak už o 2 týdny později, 28. října 1918, byl vydán první zákon, ustanovující samostatný československý stát. Všude se oslavovalo, lidé odstraňovali německé nápisy a kněz Isidor Zahradník pronesl na Václavském náměstí v Praze svou slavnou přísahu.

 

Martinská deklarace

 

30.10.1918 byla v Turčianském sv. Martině signována Deklarace slovenského národa, známá také jako Martinská deklarácia, která požadovala právo sebeurčení pro Slovensko. Jejímu přijetí předcházela debata o nutnosti a charakteru deklarace. Zároveň s touto deklarací byla ustanovena Slovenská národní rada. Dodejme ještě, že Martinská deklarácia byla přijata nezávisle na dění v Česku, jelikož její signatáři neměli o událostech ze dne 28. října ani ponětí. 

 

Návrat T. G. Masaryka do vlasti

 

14. listopadu 1918 byl Národním shromážděním zvolen první československý prezident- T. G. Masaryk. Ten se tuto novinu dozvěděl o den později, v té době byl v Americe. Již 20. listopadu se Masaryk vydává na cestu z New Yorku do vlasti. Tato cesta ho povede přes Londýn, Paříž a italskou Padovu až do Horního Dvořiště, tj. první „štace“ na československém území, kam dorazí 20. prosince. O den později přijíždí (po zastávce v Českých Budějovicích) do Prahy, kde ho již od rána očekávají stovky tisíc lidí. Masaryk se pak vydává na jízdu Prahou (mj. projíždí kolem Národního divadla a Národního muzea). Později téhož dne skládá prezidentský slib. První československý prezident se tak ujímá svého úřadu.

 

 

Nejlepší ceny a nejširší sortiment pamětních mincí a medailí naleznete jedině u nás. 

 

Jsme již deset let jediná prodejna s kompletním sortimentem České mincovny a ČNB v Moravskoslezském kraji. Navíc u nás naleznete položky, které jsou v Praze, nebo v Jablonci nad Nisou již vyprodané.

 

Nakupujte mince a medaile v Havířově, podpoříte náš region. Budeme se o vás starat s láskou a velmi diskrétně. GDPR jsme zavedli již před léty…

 

Váš Petr Maďa – autorizovaný prodejce ČM a ČNB
Kamenná prodejna Šenovská 1, 736 01 Havířov

 

www.zlatobezdph.cz (web pro investory) fB Zlatobezdph.cz
www.hobbyhavirov.cz (web pro sběratele) fB Hobbyhavirov.cz

 

Nově zdarma na Google Play a App Store naše vlastní informační aplikace Numis Info

 

#zlatobezdph #hobbyhavirov #mince #numismatika #ceskylev

Dotaz prodejci

Potřebujete poradit, který produkt je přesně pro Vás?
Nevíte si rady s výběrem nebo máte jakékoliv další otázky? Neváhejte se na nás obrátit a my Vám rádi pomůžeme.

povinné položky

Odeslat známému

Doporučili byste tento produkt svému kolegovi či známému?
Pošlete mu krátký vzkaz prostřednictvím tohoto formuláře.

Poptavkový formulář