fb
Popis fotky Zlato bez DPH

Jsme smluvními partnery
České mincovny a České národní banky

Sada čtyř zlatých mincí Převratné osmičky našich dějin proof (ČM 2018)

Nové weby s novou službou. Zdarma a rádi vám zkompletujeme výše uvedenou sérii mincí (Osudové osmičky) z České mincovny. Garance kompletnosti zdarma. Doprava kompletní sady zdarma.

Celý popis produktu
vyprodáno
Cena: 48 600
Sazba DPH: osvobozeno od DPH
  • Popis
  • Dotaz prodejci
  • Odeslat známému
Celý popis produktu

Nové weby s novou službou. Zdarma a rádi vám zkompletujeme výše uvedenou sérii mincí (Osudové osmičky) z České mincovny. Garance kompletnosti zdarma. Doprava kompletní sady zdarma.

 

Tuto službu již léta poskytujeme našim zákazníkům kamenné prodejny.

 

Proto jsme se rozhodli na nových webech nabídnou již hotový produkt.

 

Cena je stanovena součtem emisních cen mincí včetně etue pro jejich uloženi.

 

Sada se skládá ze 4 kusů mincí nebo medailí (1968, 1948, 1938, 1918) a dřevěné luxusní etue.

 

 

Materiál: Zlato
Váha: 4x 7,78 g
Ryzost: 999,9 / 1000
Průměr: 22 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká
Autor: MgA. Josef Oplištil
Emisní náklad: 300 ks
Datum emise: říjen 2018
Balení: Zlatá papírová etue
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent: Samoa
Nominální hodnota: 25 WST

 

 

Převratné osmičky našich dějin

 

Numerologie říká, že číslo 8 je velice mocné, možná snad nejmocnější ze všech čísel. Údajně garantuje peníze a moc. Tolik k záznamům numerologickým, my se ale podíváme na poněkud doložitelnější „osmičkovou magii“ ze záznamů historických. Letos máme několik výročí spjatých s číslem 8, příkladně 1918, 1938, apod. Nicméně osmičky doprovázely české dějiny nejen ve 20. století. Že máte strach z přemíry dat? Nic se nebojte, nebude to nijak zdlouhavé. Začněme rokem 1348, kdy král a císař Karel IV. založil Univerzitu Karlovu, nejstarší univerzitu ve střední Evropě. O 270 let později, tj. roku 1618, vyhodili protestanští šlechtici dva císařské místodržitele z Pražského hradu, což bylo prologem k třicetileté válce. Vestfálský mír, který tuto krvavou válku ukončil a na několik století ovlivnil (nejen) české dějiny, se rovněž nese ve znamení osmičky – byl ujednán roku 1648. O 200 let později, konkrétně v roce 1848, prošla Evropou vlna revolucí, v jejichž důsledku došlo k prosazení různých občanských svobod (to platilo, byť krátce, i pro Čechy). 16. května 1868 došlo k položení základního kamene Národního divadla, což bylo spojeno s vlasteneckými manifestacemi. O dekádu později byla založena Českoslovanská sociálně demokratická strana dělnická, která byla první stranou svého druhu v českých zemích. 

 

1918 Vznik Československa 

 

První světová válka ještě ani neskončila, a v srdci Evropy se začal tvořit samostatný stát, jehož samostatnost byla ještě před několika málo lety spíše nemyslitelná. Československo. Nicméně 28. říjen 1918 byl „pouze“ vrcholem snah osobností jako Milan Rastislav Štefánik, Edvard Beneš, Tomáš Garrigue Masaryk, Alois Rašín či Antonín Švehla o nezávislost na monarchii. Radost československého lidu byla nezměrná.


1938 Mnichovská dohoda 

 

Dodnes je u nás předmětem vášnivých debat. Mnichovská dohoda, signována 29. září 1938 zástupci Velké Británie, Francie, Itálie a Německa měla vyhovět požadavkům Adolfa Hitlera ohledně Sudet, které se tímto dokumentem staly součástí jeho říše. Neville Chamberlain, jenž onu dohodu podepsal za Británii, byl přesvědčen, že své zemi přivezl mír. O necelý rok později již byla s nacistickým Německem ve válečném stavu.


1948 Vítězný únor 

 

„Právě se vracím z Hradu…“ Tato slova, pronesená Klementem Gottwaldem 25. února 1948, na 41 let zpečetila osud nejen krátce svobodné republiky, ale i mnoha lidí, kteří s komunistickou krutovládou nesouhlasili. Vládou, která praktikovala vykonstruované soudní procesy, ukončila budoucnost rodin těch, kteří se s ní nesmířili a která (nejen) ve věznicích praktikovala metody, které si svou krutostí nijak nezadaly s metodami nacistického Gestapa. 


1968 Pražské jaro 

 

Časné ráno, 21. srpen 1968. Na československých letištích přistávají sovětská bojová letadla, do země s rachotem vjíždějí tanky Varšavské smlouvy. Vše s cílem „pomoci“ Československu zbavit se zhoubného demokratizujícího vlivu „pražského jara“, díky kterému alespoň trochu povolily ledy. Na dalších 20 let už nepovolí. 

 

 

Nejlepší ceny a nejširší sortiment pamětních mincí a medailí naleznete jedině u nás. 

 

Jsme již deset let jediná prodejna s kompletním sortimentem České mincovny a ČNB v Moravskoslezském kraji. Navíc u nás naleznete položky, které jsou v Praze, nebo v Jablonci nad Nisou již vyprodané.

 

Nakupujte mince a medaile v Havířově, podpoříte náš region. Budeme se o vás starat s láskou a velmi diskrétně. GDPR jsme zavedli již před léty…

 

Váš Petr Maďa – autorizovaný prodejce ČM a ČNB
Kamenná prodejna Šenovská 1, 736 01 Havířov

 

www.zlatobezdph.cz (web pro investory) fB Zlatobezdph.cz
www.hobbyhavirov.cz (web pro sběratele) fB Hobbyhavirov.cz

 

Nově zdarma na Google Play a App Store naše vlastní informační aplikace Numis Info

 

#zlatobezdph #hobbyhavirov #mince #numismatika #ceskylev

Dotaz prodejci

Potřebujete poradit, který produkt je přesně pro Vás?
Nevíte si rady s výběrem nebo máte jakékoliv další otázky? Neváhejte se na nás obrátit a my Vám rádi pomůžeme.

povinné položky

Odeslat známému

Doporučili byste tento produkt svému kolegovi či známému?
Pošlete mu krátký vzkaz prostřednictvím tohoto formuláře.

Poptavkový formulář